Які кістки можна давати собаці

Четверг, 25 октября, 2018 14:27

Розміщення у соцмережі пам’ятки щодо того, які кістки можна давати собаці, викликало неабияку зацікавленість у власників чотирилапих улюбленців. Тому ми вирішили детальніше розглянути цю тему. Справа в тому, що багато хто вважає кістки майже головною складовою раціону собак. Навіть маленьких дітей спитай, що їсть собачка, вони без зупинки скажуть —  кісточки. З цього починається невігластво в питаннях годування тварин. Щоб уникнути дуже серйозних проблем і навіть врятувати життя улюбленцю, дочитайте цю статтю до кінця. Це дуже важлива тема, яка дійсно потребує вашої уваги та аналізу. Будемо вдячними за вашу точку зору або власний досвід з цього приводу, які ви можете залишити в коментарях.

кістки для собак з зоомагазину

Чи можна давати собаці кістки

Отже, почнемо. Спочатку декілька слів щодо того, що собаки – це нащадки вовків, які з задоволенням смакують кісточками та ніхто з них від цього не помирав. А ще одним доводом є порівняння домашніх тварин із бродячими, адже їм доводиться частіше їсти саме кістки. Не зовсім вірно порівнювати дику або бродячу тварину з домашньою. По-перше, вовк їсть сире м’ясо з кістками, а не відварене. По-друге, бродячі тварини довго не живуть, тому що рано втрачають зуби та зазнають труднощів із травленням. А в домашніх умовах собаки більше покладаються на наш досвід, перебираючи лише поміж смачної або несмачної їжі.

Деякі власники категорично налаштовані проти того, що кістки можна давати собаці. Їхні тварини, не спробувавши жодної кістки, окрім смаколиків із зоомагазину, довго й щасливо живуть. Зазвичай такої думки дотримуються власники, які обрали своїм собакам готовий раціон із сухих кормів або консервів. А зітхання з приводу того, що собаки бідні, позбавлені й обділені чогось важливого — тільки суб’єктивна думка. Вона більш властива тим, хто особисто готує їжу своїм улюбленцям.

Найголовніша думка щодо того, чи можна давати собаці кістки, залишається за ветеринарами, яким довіряють майже всі. Адже ці лікарі стикаються з проблемами, що виникають після з’їдених кісток частіше за інших. Отже, переглянувши спеціалізовану літературу, статті в інтернеті, а також поспілкувавшись з декількома спеціалістами, були зроблені такі висновки. Кістки можна давати собаці, але далеко не всі та цілком здоровій тварині.

чи можна давати собаці кістки

Які кістки заборонено давати собаці

Почнемо з того, які кістки заборонені для вживання і чому.

Курячі, індичі, гусячі, качині кістки

Найнебезпечніші для собак пташині трубчасті кістки лап і крил. Коли собака їх розгризає, то вони розколюються, утворюючи гострі як голки осколки. Ці осколки можуть травмувати ротову порожнину, зокрема поранити ясна. Але це не найстрашніше. Такі кістки здатні проткнути глотку або трахею, що може призвести до сильної кровотечі. А ще є ризик проколювання кишківника, що призведе до його прориву та перитоніту. Якщо власник своєчасно звернеться з проблемою до ветеринара, то лікар спробує врятувати тварину, зробивши операцію. Але часто така ситуація завершується дуже сумно, загибеллю собаки.

Кістки кролика

Під час надлому кістки кролика стають гострими й дрібними, особливо це стосується хребетного стовпа, ребер і задніх лап.

чи можна собаці кістки

Свинячі кістки

Свинину взагалі не рекомендується додавати до раціону собак. Це пов’язано не тільки з її жирністю, але й з імовірністю зараження паразитами або вірусом. Свинячі кістки для собак під забороною.

Будь-які варені кістки

Особливо це стосується холодцю. Святковий стіл важко собі уявити без цієї страви. Вона готується багато часу, та від неймовірних м’ясних запахів собака майже непритомніє. Коли улюбленець благає, чи не людською мовою, щоби дали йому хоча б одну кісточку, ми йдемо на повідцю і даємо кістки собаці. А що, це ж м’якенькі кісточки, що може трапитись? А трапитись може ось що, у кишківнику м’які кістки з’єднуються, утворюючи щільну масу. Відповідно трапляється його закупорка. Тварина нібито й хоче сходити в туалет, а не може, сідає і довго тужиться. Добре, якщо собаці все ж таки вдасться опорожнити кишківник. Іноді допомагають деякі процедури (вазелінове масло внутрішньо та клізма), що виконуються під час запору. Найстрашніше – це оперативне втручання, коли ветеринари позбавляють собаку від проблеми хірургічним шляхом. Після операції тварині знадобиться довготривалий післяопераційний догляд і спеціальна дієта.

Яловичі ребра

Мова йде саме про яловичі, а не телячі ребра. Справа в тому, що телячі ребра – це ще майже хрящики. А ось яловичі – це щільні кістки, які подібно трубчастим курячим перетворюються в осколки під час їхнього розгризання.

кістки можна давати собаці

Які кістки можна давати собаці

  • Хрящики з курячих кісток. Якщо власник відварив курку, то улюбленцю можна дати хрящики, це буде смачно та корисно для домашнього улюбленця.
  • Сирі яловичі кістки (телячі хрящові ребра, телячий хвіст). Яловичі маслаки із залишками м’яса, але коли собака обгризе м’які тканини, кість потрібно забрати, щоби він не травмував зуби. До речі, іноді траплялися випадки, коли молоді собаки псували прикус і навіть відбувався вивих щелепи.
  • Свиняче вухо. Добре зварене свиняче вухо – це майже єдина частина свині, яку дозволено іноді давати собаці. При цьому улюбленець не повинен мати проблем з травленням або харчової алергії.
  • Якісні кістки із зоомагазинів

які кістки можна давати собаці

Як вибрати кістки в зоомагазині

Ми вже писали статтю щодо смаколиків для собак, які можна придбати в зоомагазині. З того часу асортимент значно збільшився. Кісточки для собак виготовляють відомі виробники товарів для тварин. Це неймовірно смачні та дуже корисні смаколики. Яких тільки не існує смакових поєднань, форм і розмірів. Кальцієві, пресовані, вузлові, для чищення і відбілювання зубів – далеко не повний перелік кісток для собак.

Обираючи кістки в зоомагазині, важливо враховувати розмір і вік улюбленця, його стан здоров’я. Смаколики повинні бути натуральними та свіжими. Штучні барвники та консерванти свідчать про низьку якість кісток.

які кістки заборонені собаці

Навіть годуючи собаку дозволеними кістками потрібно дотримуватись деяких правил:

  • собаці кістки можна давати лише в сирому вигляді (після доброї заморозки), тому їх потрібно купувати в перевірених місцях, щоби уникнути ризику зараження деякими інфекціями
  • кістки найчастіше не підходять для собак із чутливим травленням, або з якимось хворобами шлунково-кишкового тракту
  • кістки заборонені тваринам, які страждають на харчову алергію якогось з протеїнів

Тепер ви знаєте, які кістки можна давати собаці, а які — ні. Будьте пильними та обережними. Якщо ви спитаєте ветеринара вашого улюбленця, скільки разів йому доводилося рятувати життя тварин, або бути свідком жахливої смерті собак через з’їдені кістки, ви дійсно будете вражені сумною статистикою. Бережіть улюбленців! Пригощайте їх корисними та безпечними смаколиками!

Вы можете оставить комментарий к статье внизу этой страницы.


Вы можете оставить свой коментарий

Scroll Up
cached time: 1561380004