Свіжі або сирі інгредієнти у складі корму для тварин

Пятница, 9 марта, 2018 15:27

свіжі або сирі інгредієнтиКоли мова йде про інгредієнти у складі готових кормів, поняття «свіжі» або «сирі» можуть здаватися близькими по значенню. У власників тварин більшу довіру викликають ті виробники, які зазначають на етикетках сухих кормів наявність сирого або свіжого м’яса, або фруктів та овочів. Але в чому ж різниця між такими поняттями? Чим свіжі інгредієнти відрізняються від сирих?

Чим розрізняються свіжі та сирі інгредієнти

Почнемо з того, що переважна більшість готових кормів для тварин поставляється до нас з інших країн. Зазвичай, на пакунках поряд з іншомовним текстом складу інгредієнтів надруковано переклад на нашу мову. На деяких пакунках зустрічаються такі поняття, як:

  • fresh – свіжий
  • raw – сирий

Про що ви подумаєте, коли дізнаєтесь зі складу інгредієнтів, що до нього увійшли свіжі овочі та сире м’ясо? Можливо о крихітних шматочках курки або яблук у сухих гранулах? Насправді мова йде про технологічний процес, а точніше — стан продукту, в якому його було додано до складу корма.

«Свіжі» інгредієнти

свіжий інгредієнтТермін «свіже» зазвичай додають до тваринних білків (м’яса, м’ясних субпродуктів, риби) або рослинних продуктів – фруктів, овочів та ягід. Це означає, що в процесі виробництва, на етапі додавання у суміш корму, м’ясні або рибні інгредієнти були цілком свіжими, тобто не заморожувалися та не оброблялися консервантами. Що стосується інгредієнтів рослинного походження, то їх не варили, не висушували та не заморожували. Тобто всі ці продукти не піддавалися попередній обробці.

«Сирі» інгредієнти

сирий інгредієнтТермін «сирий» на етикетках частіше зустрічається поруч з такими компонентами корму як м’ясо, птиця, риба та субпродукти. Це означає, що перед додаванням до суміші корму, інгредієнти були термічно не обробленими, але зберігалися до цього у замороженому стані, або були оброблені консервантами.

Визначаємось з поняттями

Як сирі, так і свіжі інгредієнти тваринного походження містять багато вологи, що випарюється в процесі виробництва корму. Але цінні властивості білку залишаються. На жаль, у зв’язку з технологічними особливостями виробництва кормів для тварин, додавати виключно свіжі інгредієнти неможливо. А додаються вони виключно в невеликих кількостях, скоріше як додаткові джерела білку, аніж складова частина корму.

Якщо ви побачили на етикетці термін «свіжі» інгредієнти, це дійсно буде свідчити на користь такого корму. Іноді при перекладі з іншої мови цей термін додають як рекламний хід. Тому перевіряйте достовірність інформації, знайдіть на етикетці корму або офіційному сайті виробника першоджерело, де в списку інгредієнтів ви знайдете термін  «fresh» перед м’ясним продуктом. Наприклад, fresh сhicken мeat, fresh сhicken, fresh boneless turkey, fresh herring, fresh whole arrowtooth flounder и т.п. Саме до складу сухих кормів Acana, Orijen, Grandorf, Arden Grange входять свіжі та сирі інгредієнти.

Приклади зазначення термінів «свіжі» або «сирі» ви можете побачити на пакунку корму Acana Regionals Grasslands Dog:

свіжі або сирі інгредієнти у складі кормів для тварин

raw grass-fed lamb – сире м’ясо ягня

fresh duck – свіже м’ясо качки

Сподіваємось, що ця інформація була для вас корисною. Тепер ви знаєте, що мають на увазі виробники кормів для тварин, вказуючи на етикетці свіжі або сирі інгредієнти.

Вы можете оставить комментарий к статье внизу этой страницы.


Вы можете оставить свой коментарий

Scroll Up
cached time: 1553186679