Чому собаки нахиляють голову, коли слухають господаря?

Четверг, 18 июня, 2020 13:04

собаки нахиляють голову поганоВчені багато років вивчають поведінку домашніх тварин, але деякі з них так і залишилися загадками. Ми можемо тільки здогадуватися, що означають ті чи інші дії улюбленця. Одна з таких загадок — чому собаки нахиляють голову, коли слухають господаря? Серйозних досліджень з цього приводу немає, але є декілька спостережень і аналізів американських спеціалістів з поведінки тварин.

Чому собаки нахиляють голову за версією канадських вчених?

Існує декілька невеличких досліджень, які сходяться в одному. Собаки нахиляють голову, щоб проаналізувати міміку господаря.

Річ у тому, що чотирилапі улюбленці вміють розпізнавати настрій і емоції людини не лише за голосом, а ще й за мовою тіла та мімікою обличчя. Вчені з канадського університету вважають, що «через певні анатомічні особливості ці тварини не мають можливості розглянути обличчя «співрозмовника», а без цього вони не здатні зрозуміти, як налаштована людина — агресивно чи ні».

До експерименту було залучено 600 господарів разом із чотирилапими улюбленцями. Більша частина собаківників стверджувала, що їх собаки нахиляють голову, коли господарі до них звертаються. Цікавий той факт, що серед цих уважних тварин більше представників з довгими мордочками, ніж з короткими. Імовірніше, це робиться заради того, щоб краще бачити обличчя господаря, який розмовляє з собакою.

Чому собаки нахиляють голову, коли слухають?

Сертифікований фахівець з поведінки тварин з Лос-Анджелеса Jill Goldman вважає, що собаки нахиляють голову через візуальні та слухові причини.

чому собаки нахиляють голову

Коли тварина нахиляє голову, змінюється положення вух, що допомагає їй краще зорієнтуватися, звідкіля саме лунає звук. Адже попри чудовий слух, собаці важко швидко виявити джерело звука, на відміну від людини. Але це стосується моментів, коли собаки нахиляють голову на прогулянці, почувши крики людей чи гавкіт собак. Щодо нахилу голови під час розмови господаря, то імовірніше тварина намагається зосередитися на інформації, яку передає їй людина.

Візуальні причини того, чому собака нахиляє голову, криються в тому, що він намагається краще розгледіти обличчя господаря. Адже морда собаки може заважати погляду. Про це йшла мова в канадському дослідженні.

Ще одне пояснення візуальної причини стосується зміни гостроти зору під час нахилу голови. Річ у тому, що найчастіше собаки нахиляють голову в цуценячому віці, коли їх очі ще недостатньо розвинуті, та в старості, коли зір погіршується.

Нахили голови у собак як позитивне підкріплення

Господарі ненавмисно чи підсвідомо заохочують своїх улюбленців нахиляти голову своїми діями. Якщо людина звертається до собаки зі словами «Ходімо гуляти», «Хочеш смаколика?» або «Поїхали на дачу», то наступні дії приносять велике задоволення тварині. Тобто собаки нахиляють голову, отримують від господаря улюблений смаколик, радісну поїздку або прогулянку, іншими словами це приносить їм радість. На додачу позитивна реакція господаря спонукає улюбленця робити це частіше.

собаки нахиляють голову цікаво

Коли собаки нахиляють голову і це погано?

Якщо тварина часто або постійно нахиляє голову, незалежно від того звертається до неї господар чи ні, то в цьому разі варто насторожитися. Існує багато проблем і серйозних захворювань, симптомом яких є нахил голови тварини:

  • сторонні тіла у вусі
  • вушна інфекція або кліщі
  • проблеми з барабанною перетинкою
  • травма голови
  • гіпотиреоз щитовидної залози
  • енцефаліт
  • рак головного мозку

З досвіду багатьох собаківників можна свідчити, що собаки нахиляють голову тоді, коли вони звикли до постійного спілкування з господарем. Якщо власник розмовляє з улюбленцем починаючи з цуценячого віку, а розмови стосуються не лише: «Чому ти напаскудив на килимок» або «Йди геть, не заважай», то нахили голови говорять про увагу собаки. Нахиляючи голову улюбленець наче говорить «Я тебе уважно слухаю і всіма силами намагаюся зрозуміти, що ти хочеш мені сказати!»

Вы можете оставить комментарий к статье внизу этой страницы.


Один комментарий в “Чому собаки нахиляють голову, коли слухають господаря?”

  1. Наталя, 13 июля, 2020 19:33

    Якщо з цуценям багато розмовляти, то воно потім завжди буде реагувати нахилом голови. Це увага з боку собаки на мій погляд.

Вы можете оставить свой коментарий

Scroll Up
cached time: 1604160577